926 çelik fletë çeliku / bar / tub

Përshkrim i shkurtër:

Equivalent designations UNS N08926 DIN W. Nr. 1.4529 Form ASTM Rod, bar and wire B 649 Plate, sheet and strip A 240, A 480, B 625, B 906 Seamless pipe and tube B 677, B 829 Welded pipe B 673, B 775 Welded tube B 674, B 751 Welding fitting B 366 Billet and bar for reforging B 472 Chemical composition % Fe Ni Cr Mo C Mn Si P S Cu N min balance 24.0 19.0 6.0 0.5 0.15 max 26.0 21.0 7.0 0.020 2.0 0.50 0.030 0.010 1.5 0.25 Physical propertie...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  emërtimet ekuivalente
  UNS N08926
  DIN W. Nr. 1,4529

  formë ASTM
  Rod, bar dhe tela B 649
  Pjatë, fletë dhe shirit A 240, A 480, B 625, B 906
  seamless tub dhe tub B 677, B 829
  ngjitur tub B 673, B 775
  ngjitur tub B 674, B 751
  saldim montim B 366
  Shufër metalike dhe bar për reforging B 472

  Përbërje kimike

  % fe ni Cr Mo C Mn si P S cu N
  min ekuilibër 24.0 19.0 6.0 0.5 0.15
  max 26.0 21.0 7.0 0.020 2.0 0.50 0.030 0.010 1.5 0.25

  vetitë fizike

  densitet 8.1 g / cm3
  varg Melting 1320-1390 ℃

  Features : Alloy 926 ka rezistencë të shkëlqyer ndaj vendosjes dhe çarë korrozioni në media që përmbajnë halogjeneve dhe sulfide hidrogjen. Ajo gjithashtu ka rezistencë të shquar në klorur-nxiti stresi korrozioni plasaritje, dhe reziston në dy mjedise oxidizing dhe reduktimin.

  Aplikimet : tharbem (përmban sulfide hidrogjeni) të naftës bruto dhe gazit natyror dhe komponente, desulfurization gazit komponente gripit sistemit, detare tubacioneve inxhinieri, dhe kimikate korrozive kontejnerë.


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !