409,409L, 410,410S, 420,420J2,430 fletë çeliku inox

Përshkrim i shkurtër:

Specification Grade 409,409L,410,410S,420,420J2,430 Standard ASTM A240 Thickness Cold rolled:0.2-3.0mmHot rolled:3.0-60mm Length 2000mm-8000mm or as customers’ request Surface finish NO1,No.4,2B, BA, 6K, 8K, Hair Line with PVC Mechanical Properties Grade YS(Mpa) ≥ TS (Mpa) ≥ El (%) ≥ Hardness(HV) ≤ 409 175 360 20 150 410 200 440 20 145 410S 200 410 20 145 430 200 450 25 145 Chemical Composition Grade C Si Mn P≤ S≤ Cr Mo Ni Other 409 ≤0.03 ≤1.00 ≤1.0...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Specifikim

  Gradë 409,409L, 410,410S, 420,420J2,430
  standard ASTM A240
  Trashësia Ftohtë mbështjellë: 0.2-3.0mmHot mbështjellë: 3.0-60mm
  gjatësi 2000mm-8000mm ose si kërkesë e konsumatorëve
  Përfundojë sipërfaqe No1, No.4,2B, BA, 6K, 8K, Line Hair me PVC

  vetitë mekanike

  Gradë YS (Mpa) ≥ TS (Mpa) ≥ El (%) ≥ Fortësi (HV) ≤
  409 175 360 20 150
  410 200 440 20 145
  410S 200 410 20 145
  430 200 450 25 145

  Përbërje kimike

  Gradë C si Mn P≤ S≤ Cr Mo ni tjetër
  409 ≤0.03 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 10,5-11,7 - ≤0.6 Ti = 6 mm C% ~ 0.75
  410 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 11,5-13,5 - - -
  410S ≤0.08 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 11,5-13,5 - - -
  420 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 12,0-14,0 - - -
  430 ≤0.12 ≤0.75 ≤1.00 0.04 0,03 16-18 - ≤0.4 -

  Trajtim sipërfaqësor

  emër tipar Specifikim Foto
  2B i ndritshëm Pas kodrina ftohtë, nga trajtimi i ngrohjes, pickling ose trajtim tjetër të barasvlershëm dhe së fundi nga kodrina të ftohtë për famë dhënë duhur.
  BA Lustrim, pasqyrë Përpunuara me trajtim të ndritshme të ngrohjes pas kodrina të ftohtë
  tepër i hollë Line si flokët kokërr Hair rëndë nga madhësia e duhur grimcë e materialit
  6K / 8K Mirror, të ndritshme se BA Shumë të ndritshme, bluarje dhe lustrim sipërfaqe prej 1000 # Strop kokërr rrip gërryes

  Finish: BA, 2B, 2D, Nr.1, No.4,8k

  BA - të përpunuara me trajtimin e ndritshme të ngrohjes pas kodrina të ftohtë.
  2B - pas kodrina ftohtë, nga trajtimi i ngrohjes, pickling ose trajtim tjetër të barasvlershëm dhe së fundi nga kodrina të ftohtë për famë dhënë duhur.

  2D – matt finish, best choice for deep drawing.
  No.1-finished by hot rolling,annealing and packing,characterized by white pickled surface.
  No.4-Polishing with No.150 to No.180 mesh abrasives.

  Aplikacionet e Stainless mbështjellje çeliku dhe Sheets :
  1.Automotive: trim Automotive dhe derdhur / vështira-për-formë komponentët shter-sistemit, manifolds tuba, mufflers / shter shumëfishtë dhe komponentëve të tjerë shter-sistemit, predha katalitik converter.

  2. Ndërtimi: Ulluqet dhe downspouts, mbulim, mur anësor.

  3. gatimi: enë kuzhine gatim, dishwashers, furrat, hoods varg, frigoriferë, skewers.

  4. përpunimit kimike: Pajisje rafineria e naftës, ndezjes naftës dhe pjesë ngrohës.

  5. Pajisje: tanke me ujë të nxehtë, furrat e banimit.

  400-seri-inox-çeliku-fletë-Customized


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !