409,409L, 410, 410S, 420,420J2,430 stainles tub çeliku

Përshkrim i shkurtër:

Description 400 series stainless steel pipe is used widely, The 400 series stainless steel is an alloy of iron, carbon alloy chromium. Specification Grade 409,409L,410 ,410S,430 Standard ASTM A240 Thickness 0.2-10.0mm Width 600mm min Length 2000mm-8000mm or as customers’ request Surface finish NO1,No.4,2B, BA, 6K, 8K, Hair Line with PVC Specification of 420 and 420J2 hardened tempered stainless Grade 420 ,420J2 hardened tempered stainless Standard ASTM A240, JIS...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Përshkrim

  400 seri tub çeliku inox është përdorur gjerësisht, çelik inox 400 seri është një aliazh i hekurit, aliazh karbonit kromit.

  Specifikim

  Gradë 409,409L, 410, 410S, 430
  standard ASTM A240
  Trashësia 0.2-10.0mm
  gjerësi 600mm min
  gjatësi 2000mm-8000mm ose si kërkesë e konsumatorëve
  Përfundojë sipërfaqe No1, No.4,2B, BA, 6K, 8K, Line Hair me PVC

  Specifikimi i 420 dhe 420j2 forcojme rrëmbyer inox

  Gradë 420, 420j2 forcojme nevrik inox
  standard ASTM A240, JIS G4304, G4305, GB / T 4237, GB / T 8165, BS 1449, DIN17460,
  Trashësia 0.1-1.0mm
  gjerësi 5.56mm, 6mm, 7.2mm, 11mm, 107mm, 118mm, 185mm
  gjatësi 2000mm-8000mm ose si kërkesë e konsumatorëve
  fortësi HV500-560
  Përfundojë sipërfaqe i ndritshëm
  camber 1.2mm / 1mm
  Curl Max 15mm / 1mm
  Comproperties kimike C: 0,26-0,4% qëllimi: 0.3% Cr: 12-14% qëllimi: 13%

  Përbërje kimike

  Gradë C si Mn P≤ S≤ Cr Mo ni tjetër
  409 ≤0.03 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 10,5-11,7 - ≤0.6 Ti = 6 mm C% ~ 0.75
  410 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 11,5-13,5 - - -
  410S ≤0.08 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 11,5-13,5 - - -
  420 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 12,0-14,0 - - -
  430 ≤0.12 ≤0.75 ≤1.00 0.04 0,03 16-18 - ≤0.4 -

  performanca Machenical

  Gradë YS (Mpa) ≥ TS (Mpa) ≥ El (%) ≥ Fortësi (HV) ≤
  409 175 360 20 150
  410 200 440 20 145
  410S 200 410 20 145
  430 200 450 25 145

  Aplikacion

  Gradë Aplikacion
  409 Automobile shter tub, silenciator
  410 Springs Flat, thika, enë kuzhine dhe mjete dore
  420 Prerja mjet, matjen mjet, instrumentet dentare dhe kirurgjike, boshte pompë, moulds plastike dhe vdes, balls çeliku, gërshërë, boshte gear, cams, pivots, moulds Lens
  430 Mbytet, lavaman rims, aplikim trim, counter, washers pjatë, Hoods varg, Flatware, përdor arkitektonike, mbulim, mur anësor dhe pajisje restorant.

  400 seri çelik inox mund të përdoret në këto industri

  400-seri-stainles-çeliku-tub për shitje


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !