409, 409L, 410,410S, 430 spirale çeliku inox

Përshkrim i shkurtër:

Thickness 0.15mm-2.0mm Thickness tolerance +/- 0.02mm Width 600mm-1250mm Width tolerance +/-2mm Zinc coating Z40-Z275 AZ30-AZ150 Color Grey white, sea blue, red or any RAL standard Painting Top:20+-5um Back:5μm—8μm Standard ASTM, AISI, DIN, GB,JIS Material SGCC,SGCD,SECC,SECD,DX51D+Z, S350GD, S450GD, S550GD Technique Cold rolled, hot-dipped galvanizing, color coated, galvanized, galvalume Spangle Zero spangle, regular spangle or normal spangle Surface Structure ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Trashësia 0.15mm-2.0mm
  toleranca Trashësia +/- 0,02 mm
  gjerësi 600mm-1250mm
  toleranca gjerësia +/- 2mm
  veshja zink Z40-Z275 AZ30-AZ150
  Ngjyrë Gri blu të bardhë, det, të kuqe apo ndonjë standarde RAL
  pikturë Top: 20 + -5um Back: 5μm-8μm
  standard ASTM, AISI, DIN, GB, JIS
  material SGCC, SGCD, SECC, SECD, DX51D + Z, S350GD, S450GD, S550GD
  teknikë Ftohtë mbështjellë, hot-zhytur galvanizing, të veshura me ngjyra, galvanizuar, GALVALUME
  xhingël Zero xhingël, xhingël rregullt ose xhingël normal
  Struktura Sipërfaqja Galvanizuar, GALVALUME, zero xhingël, xhingël rregullt ose xhingël normal
  Trajtim sipërfaqësor Chromate dhe shkrirë, kromatin dhe jo-shkrirë
  paketim standarde të eksportit, ose sipas kërkesave të klientit
  mënyrë Min 500 ton
  pesha Coil 3-6tons ose si kërkesë të klientit.
  Coil ID 508 / 610mm

   

  Përbërje kimike

  Gradë C si Mn P≤ S≤ Cr Mo ni tjetër
  409 ≤0.03 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 10,5-11,7 - ≤0.6 Ti = 6 mm C% ~ 0.75
  410 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 11,5-13,5 - - -
  410S ≤0.08 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 11,5-13,5 - - -
  420 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 12,0-14,0 - - -
  430 ≤0.12 ≤0.75 ≤1.00 0.04 0,03 16-18 - ≤0.4 -

  vetitë mekanike

  Gradë YS (Mpa) ≥ TS (Mpa) ≥ El (%) ≥ Fortësi (HV) ≤
  409 175 360 20 150
  410 200 440 20 145
  410S 200 410 20 145
  430 200 450 25 145
  Gradë Aplikacion
  409 Automobile shter tub, silenciator
  410 Springs Flat, thika, enë kuzhine dhe mjete dore
  420 Prerja mjet, matjen mjet, instrumentet dentare dhe kirurgjike, boshte pompë, moulds plastike dhe vdes, balls çeliku, gërshërë, boshte gear, cams, pivots, moulds Lens
  430 Mbytet, lavaman rims, aplikim trim, counter, washers pjatë, Hoods varg, Flatware, përdor arkitektonike, mbulim, mur anësor dhe pajisje restorant.

  400-seri-inox-çeliku-spirale-Price


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !