409, 409L, 410,410S, 430 bar çelik

Përshkrim i shkurtër:

Specification Grade 409, 409L, 410,410S,430 Standard ASTM240 Diameter As customers requirement Length 1000mm-8000mm or as customers’ request Surface finish NO1,No.4,2B, BA, 6K, 8K, Hair Line with PVC Chemical Composition Grade C Si Mn P≤ S≤ Cr Mo Ni Other 409 ≤0.03 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0.03 10.5-11.7 - ≤0.6 Ti=6×C%~0.75 410 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0.03 11.5-13.5 - - - 410S ≤0.08 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0.03 11.5-13.5 - - - 420 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0.03 12.0-14.0 - - - ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Specifikim

  Gradë 409, 409L, 410,410S, 430
  standard ASTM240
  diametër Si konsumatorët kërkesë
  gjatësi 1000mm-8000mm ose si kërkesë e konsumatorëve
  Përfundojë sipërfaqe No1, No.4,2B, BA, 6K, 8K, Line Hair me PVC

  Përbërje kimike

  Gradë C si Mn P≤ S≤ Cr Mo ni tjetër
  409 ≤0.03 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 10,5-11,7 - ≤0.6 Ti = 6 mm C% ~ 0.75
  410 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 11,5-13,5 - - -
  410S ≤0.08 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 11,5-13,5 - - -
  420 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0,03 12,0-14,0 - - -
  430 ≤0.12 ≤0.75 ≤1.00 0.04 0,03 16-18 - ≤0.4 -

  vetitë mekanike

  Gradë YS (Mpa) ≥ TS (Mpa) ≥ El (%) ≥ Fortësi (HV) ≤
  409 175 360 20 150
  410 200 440 20 145
  410S 200 410 20 145
  430 200 450 25 145
  Gradë Aplikacion
  409 Automobile shter tub, silenciator
  410 Springs Flat, thika, enë kuzhine dhe mjete dore
  420 Prerja mjet, matjen mjet, instrumentet dentare dhe kirurgjike, boshte pompë, moulds plastike dhe vdes, balls çeliku, gërshërë, boshte gear, cams, pivots, moulds Lens
  430 Mbytet, lavaman rims, aplikim trim, counter, washers pjatë, Hoods varg, Flatware, përdor arkitektonike, mbulim, mur anësor dhe pajisje restorant.

  Aplikacion

  • Aerospace
  • Qendrat e Shërbimit Metal
  • bërthamor
  • Marine / ndërtimin e anijeve
  • Përpunimi kimike
  • Oil & Gas
  • Food Service / Restorant
  • Motorsports
  • Qeveria / Ushtarake
  • Pompa & Valves
  • Machined shpikur Components
  • shpërndarjes së energjisë
  • falsifikues

  300-seri-inox-çeliku-bar-Garanci


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !