301, 304, 304L, 316, 316L, 309, 310S, 321 tub çeliku inox

Përshkrim i shkurtër:

300 series of stainless steel are used widely, most of them have a strength of corrosion resistance, heat resistance and a good chemical performance. Specification Grade 301 ,304 ,304L ,316 ,316L ,309 S,310 ,321 Standardl ASTM A240, JIS G4304, G4305, GB/T 4237, GB/T 8165, BS 1449, DIN17460, DIN 17441 Thickness 0.2-10.0mm Width 600mm min Length 2000mm-8000mm or as customers’ request Surface NO1,No.4,2B, BA, 6K, 8K, Hair Line with PVC?? ?Chemical composition Grade? C? S...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  300 Seria e çelik inox janë përdorur gjerësisht, shumica e tyre kanë një forcë të rezistencës korrozioni, rezistencë për ngrohje dhe një performancë të mirë kimike.

  Specifikim

  Gradë 301, 304, 304L, 316, 316L, 309 S, 310, 321
  Standardl ASTM A240, JIS G4304, G4305, GB / T 4237, GB / T 8165, BS 1449, DIN17460, DIN 17441
  Trashësia 0.2-10.0mm
  gjerësi 600mm min
  gjatësi 2000mm-8000mm ose si kërkesë e konsumatorëve
  Sipërfaqe No1, No.4,2B, BA, 6K, 8K, Line Hair me PVC ??

  ?Përbërje kimike

  Gradë? C ? si? n ? P≤ ? S≤ Cr Mo ni tjetër
  301 ≤0.15 ≤1.00 ≤2.00 0.045 0,03 16-18 - 6.0 -
  304 ≤0.07 ≤1.00 ≤2.00 0.035 0,03 17-19 - 8.0 -
  304L ≤0.075 ≤1.00 ≤2.00 0.045 0,03 17-19 - 8.0 ?
  309S ≤0.08 ≤1.00 ≤2.00 0.045 0,03 22-24 - 12.0 -
  310 ≤0.08 ≤1.5 ≤2.00 0.045 0,03 24-26 - 19.0 -
  316 ≤0.08 ≤1.00 ≤2.00 0.045 0,03 16-18,5 2 10.0 -
  316L ≤0.03 ≤1.00 ≤2.00 0.045 0,03 16-18 2 10.0 -
  321 ≤0.12 ≤1.00 ≤2.00 0.045 0,03 17-19 - 9.0 Ti≥5 x C

  vetitë mekanike

  Gradë YS (Mpa) ≥ TS (Mpa) ≥ El (%) ≥ Fortësi (HV) ≤
  301 200 520 40 180
  304 200 520 50 165-175
  304L 175 480 50 180
  309S 200 520 40 180
  310 200 520 40 180
  316 200 520 50 180
  316L 200 480 50 180
  321 200 520 40 180

  Kompania jonë ka gjithashtu vetë pajisjet tona të përparuara të testimit, të cilat mund të bëjnë testimin fizik dhe analiza kimike, duke përfshirë fantazme? analize, analiza metallographic, testim tejzanor, testimi hardnesss, testimin e ndikimit, lakimi testim, testim në tërheqje në tempreature dhomë dhe të lartë tempreature etj

  Vetëm yhe produkte të kualifikuar mund të transportohen për klientët tanë.

   

  cilësinë tonë sistemi i kontrollit si belows:

  Lënda e parë : perberja kimike

  Ingots : perberja kimike

  Forgings : UT / PT

  Rolling ftohtë : Size / sipërfaqe

  Finish Mallrat : Vetitë mekanike / CMTR / metallographic

  300-seri-inox-çeliku-tub-High-Quality

  Aplikime :?

  • Oil & Gas
  • Food Service / Restorant
  • Motorsports
  • Qeveria / Ushtarake
  • Pompa & Valves
  • Machined shpikur Components
  • shpërndarjes së energjisë
  • Fabricators
  • Aerospace
  • Qendrat e Shërbimit Metal
  • bërthamor
  • Marine / ndërtimin e anijeve
  • Përpunimi kimike

  300-seri-inox-çeliku-tub-High-Efikasiteti

  300-seri-inox-çeliku-tub-Cheap

   


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !