201 202 tub çeliku inox

Përshkrim i shkurtër:

specification Grade 201,202 Standard ASTM A240, A666 Thickness 0.2-10.0mm Width 600mm min Length 2000mm-8000mm or as customers’ request Surface finish NO1,No.4,2B, BA, 6K, 8K, Hair Line with PVC Chemical Composition Grade C Si Mn P≤ S≤ Cr Mo Ni Other 201(mid copper) ≤0.15 ≤1.00 10-11 0.045 0.03 12-14 - 0.8-1.0 Cu 0.8-1.0 201(high copper) ≤0.15 ≤1.00 9.5-10 0.04 0.03 13-15 - 1.0-1.2 Cu 1.4-1.6 202 ≤0.15 ≤1.00 7.5-10. 0.06 0.03 17-19 - 4.0 N≤0.25 Mechanical p...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Specifikim

  Gradë 201202
  standard ASTM A240, A666
  Trashësia 0.2-10.0mm
  gjerësi 600mm min
  gjatësi 2000mm-8000mm ose si kërkesë e konsumatorëve
  Përfundojë sipërfaqe No1, No.4,2B, BA, 6K, 8K, Line Hair me PVC

  Përbërje kimike

  Gradë C si Mn P≤ S≤ Cr Mo ni tjetër
  201 (bakër mesit) ≤0.15 ≤1.00 10-11 0.045 0,03 12-14 - 0,8-1,0 cu 0,8-1,0
  201 (bakër lartë) ≤0.15 ≤1.00 9,5-10 0.04 0,03 13-15 - 1.0-1.2 cu 1,4-1,6
  202 ≤0.15 ≤1.00 7,5-10. 0,06 0,03 17-19 - 4.0 N≤0.25

  vetitë mekanike

  Gradë YS (Mpa) ≥ TS (Mpa) ≥ El (%) ≥ Fortësi (HV) ≤
  201(bakër mesit) 200 520 25 210
  201(bakër lartë) 200 520 35 210
  202 200 590 40 180

  Aplikacion

  200 seri prej çeliku inox janë përdorur gjerësisht, aplikimet tipike për 200 seri janë cookware, clamps gete, unaza pistoni, anëtar makinë transit strukturore,

  transit makinë mbulim / mur anësor, ndarësit dritare termike, kontejnerët jastëkëve të ajrit, dhe postimet rimorkio kamion dhe kornizë derë.

  200-seri - inox-çeliku-tub-Factory

   


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !