409,409L, 410,410S, 420,420J2,430 нерѓосувачки челичен лим

Краток опис:

Specification Grade 409,409L,410,410S,420,420J2,430 Standard ASTM A240 Thickness Cold rolled:0.2-3.0mmHot rolled:3.0-60mm Length 2000mm-8000mm or as customers’ request Surface finish NO1,No.4,2B, BA, 6K, 8K, Hair Line with PVC Mechanical Properties Grade YS(Mpa) ≥ TS (Mpa) ≥ El (%) ≥ Hardness(HV) ≤ 409 175 360 20 150 410 200 440 20 145 410S 200 410 20 145 430 200 450 25 145 Chemical Composition Grade C Si Mn P≤ S≤ Cr Mo Ni Other 409 ≤0.03 ≤1.00 ≤1.0...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација

  одделение 409,409L, 410,410S, 420,420J2,430
  стандард ASTM A240
  дебелина Ладно валани: 0.2-3.0mmHot валани: 3.0-60mm
  должина 2000mm, 8000mm или како клиенти барање
  завршна површина Бр.1, No.4,2B, БА, 6K, 8К, линија на косата со PVC

  Механички својства

  одделение YS (МПА) ≥ TS (МПА) ≥ Ел (%) ≥ Цврстина (HV) ≤
  409 175 360 20 150
  410 200 440 20 145
  410S 200 410 20 145
  430 200 450 25 145

  Хемиски состав

  одделение Ц Си Mn P≤ S≤ Cr Мо Ни други
  409 ≤0.03 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0.03 10,5-11,7 - ≤0.6 Ti = 6 × C ~ 0.75%
  410 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0.03 11,5-13,5 - - -
  410S ≤0.08 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0.03 11,5-13,5 - - -
  420 ≤0.15 ≤1.00 ≤1.00 0.04 0.03 12,0-14,0 - - -
  430 ≤0.12 ≤0.75 ≤1.00 0.04 0.03 16-18 - ≤0.4 -

  Површински третман

  име функција спецификација слика
  2B Светлата По ладно валање, со термичка обработка, мариноване или други еквивалентни третман и на крај од ладно валање да даде соодветни сјај.
  БА Полирање, огледало Обработени со светли термичка обработка по ладно валање
  камшиче Линија како да се коса Коса мелење жито со соодветна големина на честички од материјал
  6K / 8К Огледало, посветла од БА Многу светол, брусење и полирање површина од 1000 # strop зрно абразивни појас

  Заврши: БА, 2B, 2D, кн.1, No.4,8k

  БА- преработени со светли термичка обработка по ладно валање.
  2B - по ладно валање, од страна на топлина третман, мариноване или други еквивалентни третман и на крај од страна на ладно валање да даде соодветни сјај.

  2D – matt finish, best choice for deep drawing.
  No.1-finished by hot rolling,annealing and packing,characterized by white pickled surface.
  No.4-Polishing with No.150 to No.180 mesh abrasives.

  Апликации од нерѓосувачки челик ламарина :
  1.Automotive: Автомобилство намали и калапи / компоненти тешко-да-форма издувниот систем, тубуларна водот, ауспуси / издувна цевка и други компоненти на издувниот систем, каталитички конвертор школки.

  2. Изградба: олуците и downspouts, кров, обвивка.

  3. Прибор: Прибор за готвење, машини за миење садови, рерни, кујнски аспиратори со капа, фрижидери, skewers.

  4. Хемиска обработка: Нафта рафинеријата опрема, масло режач и грејач делови.

  5. апарати: Жешка резервоари за вода, станбени печки.

  400-серија-нерѓосувачки челик-лист-кориснички


 • Претходна:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !